Rekrutacja

Facebook

e-Dziennik

Projekty 2020/2021

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 70648

Wystąpiliśmy na deskach Teatru Tęcza

 

W poniedziałek 23 maja Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiła dzieci ze słupskich szkół podstawowych na podsumowanie konkursu literacko-plastycznego „Moja pierwsza książka”. W zabawie wzięło udział ponad 60 uczestników, którzy próbowali sił w wielu gatunkach: baśni, komiksie, książce przygodowej i obyczajowej, fantasy, a nawet sci-fiction.

Jury nagrodziło 10 najciekawszych prac . Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy III b Alicja Murzynowska, a wyróżnienie zdobyła Urszula Więzowska. Laureaci otrzymali książki, bilety na spektakl Teatru Tęcza oraz zaproszenia na warsztaty literackie organizowane przez Bibliotekę, a także plastyczne ufundowane przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Uroczystość odbyła się w Teatrze Tęcza, gdzie wystąpili również młodzi aktorzy z klasy III b ze spektaklem „Kareta z piernika”. Artystów nagrodzono gromkimi brawami. Na koniec dyrektor teatru Michał Tramer oprowadził dzieci po budynku przybliżając historię instytucji i specyfikę pracy artysty lalkarza. Można było także obejrzeć wystawę książeczek młodych pisarzy .

Myślę, że ten dzień dostarczył uczniom wielu niepowtarzalnych wrażeń i emocji. Gratuluję!

Marzena Majbroda

  {gallery}galerie/001/113tecza{/gallery}   

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com