Rekrutacja

Facebook

e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65579

Kodowanie nie tylko na ekranie

 

Uczniowie klas IV-V na lekcjach informatyki przekonali się, że kodowanie może odbywać się nie tylko na ekranie komputera, ale również na papierze. Za nami lekcje, w trakcie których programowaliśmy Ozoboty z pomocą aplikacji OzoBlockly (na komputerze). Przyszła pora sprawdzić, jak nasze małe roboty poradzą sobie z odczytaniem poleceń na kartce papieru. Z pomocą tabeli kodów i kolorowych flamastrów wyznaczaliśmy trasę przejazdu do szkoły.

Uczniowie przekonali się, że instrukcje na papierze muszą być tak samo precyzyjne, jak te zapisane na ekranie komputera, żeby Ozobot mógł wykonać zadanie.

E. Wąsowicz

Zobacz zdjęcia

 

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com