Rekrutacja

Facebook

e-Dziennik

Projekty 2020/2021

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 68517

Kalendarz adwentowy w klasie I b – podsumowanie pierwszego tygodnia

 

Kalendarze adwentowe mają ciekawą historię, a ich początki sięgają najprawdopodobniej 1851 roku. Jest to jedna z tradycji adwentowych, szczególnie lubiana przez dzieci. Współczesny kalendarz adwentowy może mieć charakter religijny lub świecki. Taki kalendarz, to doskonały pomysł na wprowadzenie w domu, czy w szkole świątecznej atmosfery. Dzięki niemu możemy wspólnie odliczać kolejno dni do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Klasa I b odliczanie do świąt rozpoczęła 2 grudnia, w poniedziałek. Pierwszą niespodzianką, jaka czekała na dzieci był wyjazd do kina na bajkę pt. „Kraina Lodu 2”. Drugi dzień, to spotkanie z muzyką. Odwiedził nas pan Piotr, który opowiedział nam o pracy muzyka oraz przedstawił historię powstania skrzypiec. Uczniowie mogli wysłuchać utwory zagrane na instrumencie klasycznym oraz elektrycznym. W trzeci dzień pisaliśmy listy do Świętego Mikołaja. Uczniowie otrzymali gotowe elementy – tekst do wklejenia oraz gazetki promocyjne z dyskontów, w których mogli odszukać zdjęcia rzeczy, które chcą dostać. Przy tej okazji dowiedzieli się kim jest nadawca i odbiorca listu oraz jak się adresuje koperty. Na koniec listy zostały spakowane i wysłane do siedziby Mikołaja. Kolejnego dnia odwiedziła nas mama jednej z uczennic i przeprowadziła w klasie warsztaty, na których uczniowie tworzyli Mikołaja z rolek po papierze toaletowym. Ostatniego dnia przed weekendem świętowaliśmy Mikołajki. Dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami. Mikołaj zostawił dla nich list. Na koniec wspólnie ubraliśmy klasową choinkę. Przed nami kolejny ciekawy tydzień.

Martyna Pendzich

Zobacz zdjęcia

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com