Kalendarz adwentowy w klasie I b – podsumowanie drugiego tygodnia

W tym tygodniu, w poniedziałek czytaliśmy książki na temat tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się, kto przynosi prezenty dzieciom na całym świecie i w różnych regionach Polski, bo nie wiem, czy wiecie, ale nie zawsze jest to Święty Mikołaj. We wtorek kolorowaliśmy obrazki o tematyce bożonarodzeniowej.

Kolejnego dnia oglądaliśmy film pt.”Gdzie jest Mikołaj?”, który opowiadał o przygodach chłopca o imieniu Max i jego kompanach, mówiącym Łosiu i Świętym Mikołaju.

W piątek ponownie odwiedziła nas mama Natalki, która przeprowadziła dla dzieci warsztaty wykonania kartek świątecznych. Zajęcia te zagwarantowały nam dobrą zabawę oraz chwilę relaksu. Przy tworzeniu takich prac można się wyciszyć i odpocząć.

Za tydzień zapraszamy na naszą kolejną, już ostatnią relację.

Martyna Pendzich