Rekrutacja

Facebook

e-Dziennik

Projekty 2020/2021

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 68517

Kalendarz adwentowy w klasie I b – podsumowanie trzeciego tygodnia

 

Ostatnie pięć dni z naszym kalendarzem rozpoczęliśmy od wizyty w Kościele Najświętszej Marii Panny Różańca Świętego w Słupsku. Od dłuższego czasu trwała tam renowacja instrumentu organowego. Nowe, 54 – głosowe organy zachwycają swym dźwiękiem i wyglądem. Składają się z 3 tysięcy piszczałek i są największymi organami w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

O całym procesie budowy organów oraz ich działaniu opowiedział nam organista kościoła mariackiego. Na koniec mogliśmy posłuchać krótkiego koncertu kolęd.

Wtorek, to był wyjątkowy dzień w naszej szkole, ponieważ odbywał się 5. Jarmark Bożonarodzeniowy oraz koncert kolęd. Na koncercie zaprezentowaliśmy starą góralską pastorałkę pt. „Chojka”. Tego dnia odwiedziły nas mama Eryka i Lenki, które czytały dzieciom świąteczne opowieści. Kolejnego dnia oglądaliśmy bajki o tematyce świątecznej, które zachęcały do czynienia dobra, nawiązywania relacji z innymi oraz uwrażliwiały na potrzeby innych. W czwartek wspólnie kolędowaliśmy z klasą I a. Odwiedził nas pan Piotr, który na żywo grał kolędy. Dzieci odgadywały tytuły i wspólnie śpiewały. Odważni, wybrane utwory mogli zaśpiewać do mikrofonu.

Piątek, to czas wigilii klasowych. Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia, a Mikołaj obdarował nas drobnymi upominkami.

Podsumowując działania związane z kalendarzem, myślę, że wszystkie cele zostały zrealizowane. Klasa zintegrowała się. Dzieci są bardziej wrażliwe na drugiego człowieka. Dowiedziały się dużo nowych i ciekawych rzeczy, a rodzice aktywnie włączali się w pomoc przy jego realizacji. Był to wspaniały czas.

Wesołych Świąt!

Martyna Pendzich i Uczniowie klasy I b

Zobacz zdjęcia

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com