Rekrutacja

Facebook

e-Dziennik

Projekty 2020/2021

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 68517

Klasy z empatią

 

Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w akcji „Klasa z empatią”, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego. Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości na temat mutyzmu selektywnego, jako zaburzenia o podłożu lękowym.

 

W listopadzie i grudniu wychowawcy przeprowadzili lekcje, podczas których uczniowie opowiadali o swoich lękach, sposobach radzenia sobie z nimi oraz gdzie i u kogo możemy znaleźć pomoc. Szukaliśmy pomysłów, jak możemy wspierać się nawzajem. Dyskutowaliśmy również o roli wysyłania do siebie pozytywnych komunikatów, o tym jak ważne jest to, aby mówić innym pozytywne rzeczy, które motywują wszystkich do bycia lepszym. Uzmysłowiłyśmy, jakie rany zadaje przemoc słowna i jakie niesie za sobą konsekwencje.

Uczniowie chętnie przystąpili do zadań i bezkonfliktowo pracowali w grupach, dbając jednocześnie o zachowanie miłej i serdecznej atmosfery. Efektem podjętych działań było zwiększenie u uczniów świadomości bycia empatycznym i życzliwym wobec drugiego człowieka oraz integracja klas.

Otrzymaliśmy certyfikaty „Klasa z empatią”.

Dziękuję i gratuluję wszystkim zaangażowania oraz osiągniętych wyników.

Martyna Pendzich, koordynator akcji

Zobacz zdjęcia

 

 

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com