Projekt badawczy "Granie na ekranie"

W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie badawczym Granie na ekranie realizowanym przez Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej oraz Fundację Dbam o Mój Zasięg z udziałem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Granie na ekranie to projekt badawczy realizowany wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych poświęcony zachowaniom growym młodzieży w Polsce.

Czynność grania w gry on-line i gry wideo zyskuje na znaczeniu stając się w szczególności wśród młodych osób jedną z form spędzania czasu wolnego. Mając świadomość zagrożeń wynikających z nadużywania gier, ale również wiedząc o pozytywnym wpływie grania w gry organizatorzy chcą przyjrzeć się bliżej tego rodzaju zachowaniom.

Realizowany projekt badawczy wspierają pracownicy naukowi zatrudnieni w Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz naukowcy Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej.

Projekt rekomendowany był przez Ministra Edukacji Narodowej.

Zobacz plakaty

Aleksandra Gubernat