Młodzi Przedsiębiorczy realizują kolejne moduły programu

 

Młodzi Przedsiębiorczy z klasy 3 NG realizują kolejne moduły w ramach programu. Za nami moduł II – Usługi bankowe, oraz moduł III – Zakupy i prawa konsumenta. Oto nasze refleksje z pracy nad zadaniami w tych modułach:

Zespół Słupszczaki

 

”Przerabiany przez nas moduł "usługi bankowe" wprowadził do naszej grupy wiele zagadek. Zaczęliśmy zauważać różnice w naszych poglądach. Zgodnie, całą grupą stwierdziliśmy, że ten moduł nie należał do łatwych, lecz wniósł ze sobą wiele ciekawostek i informacji, o których nie mieliśmy pojęcia. Najbardziej podobał nam się etap, w którym dowiedzieliśmy się jak w skuteczny i łatwy sposób zacząć oszczędzać na lokatach i kontach oszczędnościowych. Nauczyliśmy się jak dokonywać wyboru, dzięki zadaniu, w którym porównywaliśmy oferty banków”.

Zespół Oskar i przyjaciele

„W tym module (Zakupy i prawa konsumenta) nauczyliśmy się jak we właściwy sposób dokonywać porównania przedmiotów zakupu, poznaliśmy mechanizmy, które sprzedawcy stosują aby zachęcić nas do zakupu oraz poznaliśmy prawa przysługujące konsumentom z tytułu reklamacji. Dużą trudność sprawiło nam wyszukanie aut z salonu spełniających kryteria rodziny Koniecznych, poświęciliśmy temu dużo czasu, ale ostatecznie udało nam się ukończyć to zadanie”.

Aktualnie realizujemy moduł IV Zakładamy firmę. W ramach realizacji tego modułu przedstawicielki obu zespołów uczestniczyły w wizycie studyjnej w markecie OBI, gdzie miały możliwość poznać funkcjonowanie firmy od strony pracodawcy i pracownika. Wizyta ta z pewnością pomoże właściwie zaplanować nasze przedsiębiorstwa.

Zespół Słupszczaki

Zespół Oskar i Przyjaciele

wraz z opiekunem Aleksandrą Przybylską

Zobacz zdjęcia

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com