Rekrutacja

Facebook

e-Dziennik

Projekty 2019/2020

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Ogółem: 65982

SKO w lutym

 

Lekcja w klasie 1 a

Dziś klasę 1 a odwiedziła Pani Diana, opiekun szkolnego SKO. Rozmawiała z dziećmi o oszczędzaniu, jak oszczędzają i na co, gdzie przechowują uzbierane pieniądze. Dowiedziała się, że uczniowie klasy 1 a oszczędzają głównie na klocki LEGO.
Dzieci bez problemu rozpoznawały monety i banknoty.

Na zakończenie opiekun zachęcił do przystąpienia do programu SKO i pokazał dzieciom skarbonę SKO, czyli "Tabliczkę Oszczędzania", którą otrzymają po przystąpieniu do SKO. Wszystkie dzieci otrzymały ołówek SKO.

{gallery}galerie/001_2016/094sko_luty{/gallery}  Lekcja w 4 a i 5 a

15 lutego na SKO-wiczów z klasy 4 a i 5 a czekała mała niespodzianka na lekcji matematyki, odwiedziła ich pani Agnieszka Rogalska, przedstawicielka Banku PKO BP w Słupsku. Na początku zajęć uczniowie mieli do rozwiązania krzyżówkę, z której dowiedzieli się, jaki będzie temat lekcji. Jako pierwszy krzyżówkę rozwiązał Kacper Bujwid, odczytując hasło: PIENIĄDZ, rozpoczął tym samym ciekawą pogawędkę z Panią Agnieszką, która opowiedziała co nie co na temat monet, banknotów, funkcji banku. Zapytała uczniów, czy wiedzą, co to jest SKO i kto już przystąpił do programu. Szymon Odelski i Magdalena Olschewska pochwalili się uzbieranymi "Tabliczkami Oszczędności". Po krótkiej rozmowie przyszedł czas na pracę w grupach. Na SKO-wiczów czekały rozsypanki, z których mieli ułożyć zdania do hasła z krzyżówki. Wszystkie grupy poradziły sobie z tym zadaniem. Na zakończenie wspólnie odczytano ułożone mądrości, po czym uczniowie otrzymali za udział w lekcji odblaski SKO.

Dziękujemy Pani Agnieszce za ciekawą lekcję i niedługo znów się widzimy, tym razem SKO-wiczów czeka lekcja w oddziale banku przy ulicy Wazów.

Diana Górka

{gallery}galerie/001_2016/095sko_luty2{/gallery} 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com