BibliotekarzPani Joanna Marcinkowska
Środa8:00-14:00
Czwartek9:00-15:00
Piątek8:00-14:00

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły.

Nasza biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich książki. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego i czasopism. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki, pouczyć się oraz miło spędzić czas.

• Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki liczy ponad 5 tyś. woluminów.
  • Dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Gromadzone są lektury szkolne, literatura piękna, książki popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie, zbiory multimedialne.
  • W czytelni można skorzystać ze znajdujących się tam czasopism.
  • Nasz księgozbiór jest cały czas uzupełniany.
  • W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  • Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki.

W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia, zobowiązany jest zwrócić bibliotece taka samą książkę w przypadku lektur lub inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza, odpowiadającą aktualnej wartości rynkowej zniszczonej lub zagubionej książki.