Segregacja odpadów

 

Od stycznia 2021 roku w naszej Szkole rozpoczęliśmy segregację odpadów. Obecnie pojemniki na odpady segregowane znajdują się na holach Szkoły. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  wzięli udział w Konkursie na Młodzieżową Inicjatywę Lokalną, konkurs ten wygraliśmy. Celem naszego projektu konkursowego było  wsparcie szkolnej innowacji poprzez wdrożenie uczniów do postępowania według  zasad ekologii, ekonomii i empatii.

W ramach projektu konkursowego wolontariusze przygotowywali materiały edukacyjne. Drugim elementem projektu był zakup koszy do segregacji odpadów na szkolne korytarze, dzięki, którym uczniowie będą mogli wdrożyć wiedzę nabytą za pomocą przygotowanych przez wolontariuszy materiałów edukacyjnych - do codziennego życia.
Kosze do segregacji odpadów zostały nam przekazane jako zwycięzcom konkursu przez Pana Macieja Kosiedowskiego przedstawiciela Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Zobacz zdjęcia

Izabela Czaja

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com