Zbieramto w szkole

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła bierze udział w projekcie ekologiczno-charytatywnym Zbieramto w szkole. Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa - Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Podczas akcji zbierane będą m. in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży będą przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Akcja Zbieramto w szkole idealnie wpisuje się w treść naszej szkolnej innowacji pedagogicznej Ekologia, ekonomia, empatia - filary funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa. W ramach akcji nasza Szkoła będzie zbierać:
1. Złom srebra - czyli np. porwane łańcuszki
2. Małe elektrośmieci - zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety
3. Klocki LEGO - najlepiej z opakowaniami i instrukcjami
4. Zegarki tarczowe
5. Dobre monety - pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu
6. Znaczki pocztowe - nowe i używane (prosimy wycinać z zachowaniem 1 cm marginesu)

Pojemnik na baterie będzie stał na parterze, koło kartonu na nakrętki, a resztę rzeczy prosimy o przynoszenie do świetlicy.