Ogólnopolski Tydzień Kariery „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”

 

Od 18 do 24 października 2021 r. obchodzony był w całym kraju 13. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY „WYPRAWA NA 3K: KARIERA, KOMPETENCJE, KREATYWNOŚĆ”. To inicjatywa, której organizatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Patronat nad OTK objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Link do strony OTK: https://sdsiz.com.pl/otk-aktualnosci/

Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w organizację OTK i w związku z tym odbyły się następujące wydarzenia:

Pierwszym wydarzeniem był TRENING KREATYWNOŚCI. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli w nim udział podczas lekcji doradztwa zawodowego. Poznali pojęcie KREATYWNOŚCI, oraz wykonali kilka ćwiczeń mających na celu rozbudzenie i rozwijanie tej kompetencji.

Drugim wydarzeniem były spotkania w ramach SIÓDEMKOWEJ WYPRAWY NA 3K. BLISKIE SPOTKANIA Z ZAWODEM, której przewodnikami byli zaproszeni goście z PKO BP Oddziału 1 w Słupsku oraz Szkoły Policji. Podczas spotkań Uczniowie mogli poznać proces rekrutacji do tych instytucji, dowiedzieć się na jakie stanowiska można aplikować oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Treści realizowane podczas OTK wpisują się w realizowaną w Naszej Szkole innowację pedagogiczną EKOLOGIA, EKONOMIA, EMPATIA JAKO FILARY FUNKCJONOWANIA NOWOCZESNEGO SPOŁECZEŃSTWA.

 Zobacz zdjęcia

Aleksandra Gubernat

doradca zawodowy

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com