Dzień Patrona

 

W dniu 4 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona - pamiętaliśmy o urodzinach naszej Patronki: Marii Skłodowskiej-Curie. W każdej klasie pojawiły się ciekawe gazetki tematyczne. Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem wychowawców rysowali portrety uczonej - piękne prace plastyczne ozdobiły gazetki klasowe. Uczniowie klas IV i V układali  życzenia urodzinowe dla Pani Marii - ciekawe kartki mogliśmy podziwiać na gazetce przed wejściem do biblioteki.

Uczniowie klas VI, VII i VIII wykonali plakaty Nasza Patronka i gazetkę "Osiągnięcia i złote myśli Marii Skłodowskiej-Curie". 105 uczniów z klas VI - VIII wzięło udział w quizie wiedzowym "Czy znasz Patrona swojej szkoły?" przygotowanym przez Pana Dariusza Gierczaka. Wykazali się dużą znajomością faktów z życia naszej Patronki. Najlepiej i najszybciej odpowiadali: Krzysztof Burzyński z klasy VII b, Jonatan Froehlich z klasy VIa a oraz Oliwia Bożek z klasy VII b. Serdecznie gratulujemy!
Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne, przeprowadzone z pomocą Pani Jolanty Babiak przez uczennice klas VIII a i klasy VIII b.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do obchodów urodzin naszej Patronki i wsparli nas w organizacji tego dnia.

Anna Kurowska-Krzyważnia, nauczyciel fizyki
Jolanta Babiak, nauczyciel chemii

Zobacz zdjęcia

 

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com