Kwiaty w bibliotece

 

Kwiecień to miesiąc kwiatów i właśnie kwiaty stały się motywem przewodnim konkursu plastycznego ogłoszonego przez szkolną bibliotekę. Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych, a rozstrzygnięcie konkursu odbyło się pod koniec maja. Uczennice z klasy VI a: Ania Bodnar i Ada Kukla oceniły rysunki dzieci z klas 0-III i przyznały następujące nagrody:

Czytaj więcej: Kwiaty w bibliotece

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w szkolnej bibliotece odbyło się szereg zajęć promujących książkę i czytelnictwo. Uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi książki, np. która książka jest najmniejsza na świecie, która najcenniejsza itd.

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki

 

W grudniu uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Pierwszoklasiści poznali regulamin wypożyczalni, "życzenia" książki, zasady zachowania się w bibliotece oraz mieli do rozwiązania zagadki związane ze znanymi utworami dla dzieci, z czym poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą dobrymi czytelnikami i wypożyczyli książki.

 

Czytaj więcej: Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) w szkolnej bibliotece przeprowadzone zostały zajęcia dla klasy I c, podczas których dzieci dowiedziały się skąd pochodzi to święto, wysłuchały krótkich historyjek o Kubusiu Puchatku, rozwiązywały zagadki o misiach. Natomiast uczniowie klasy III b rysowali portrety ulubionych pluszaków. Najładniejsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w bibliotece. Jury (wychowawcy świetlicy) przyznało:

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com