„Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

 

Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Roszpunka, Śpiąca Królewna - te i wiele innych baśniowych postaci pojawiło się w naszej szkole 27 maja, a wszystko to za sprawą VII Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „Baśniowy Kogel-Mogel”. Tematem tegorocznej edycji konkursu były ponadczasowe baśnie opisujące przygody tajemniczych księżniczek.

 

Czytaj więcej: „Księżniczki małe i duże, czyli po starych zamczyskach podróże”

Sukcesy plastyczne Mai

 

Uczennica z klasy 4a - Maja Królikowska zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bohaterowie Kultowych Polskich Kreskówek”. To niejedyny sukces Mai, gdyż w tym samym tygodniu zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Mój w-f - zabawa, zdrowie i bezpieczeństwo".

Czytaj więcej: Sukcesy plastyczne Mai

"Polskie tańce narodowe" - warsztaty w Instytucie Muzyki

 

23 maja, w ramach XVI Bałtyckiego Festiwalu Nauki, uczniowie klasy IV a wzięli udział w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej. Zajęcia ph. "Polskie tańce narodowe" poprowadziła  Pani Katarzyna Wyporska-Wawrzczak, której towarzyszyły studentki AP. Przypomnieliśmy sobie nazwy wszystkich tańców, a kroki dwóch z nich - poloneza i krakowiaka - mieliśmy okazję poćwiczyć.

Czytaj więcej: "Polskie tańce narodowe" - warsztaty w Instytucie Muzyki

Bajkowa rozprawa w Sądzie Rejonowym

 

W ramach obchodzonego w czwartek Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości pracownicy Sądu Rejonowego w Słupsku zorganizowali edukacyjną rozprawę pokazową, w której Czerwony Kapturek i Babcia wystąpiły przeciwko oskarżonemu WilkowiDzieci mogły posłuchać: aktu oskarżenia, mowy obrończej, wyjaśnień oskarżonego oraz zeznań Gajowego, Babci i Czerwonego Kapturka.

Czytaj więcej: Bajkowa rozprawa w Sądzie Rejonowym

Spektakl "Opowieść o zwykłej rodzinie"

 

21 maja klasy czwarte wybrały się na spektakl pt. "Opowieść o zwykłej rodzinie" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Trójka bohaterów po znalezieniu zaczarowanego krzesła wyrusza w podróż. Historia rodzeństwa pełna przygód, humoru i czarujących piosenek, która przywołała na scenę  mnóstwo magicznych zdarzeń bardzo spodobała się młodej widowni.

Czytaj więcej: Spektakl "Opowieść o zwykłej rodzinie"

Real time web analytics, Heat map tracking
Joomla Templates - by Joomlage.com