Nasza Szkoła promująca zdrowie

Tworzenie w szkole klimatu społecznego sprzyjającego zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, pracowników i rodziców uczniów jest kluczową cechą Szkoły Promującej Zdrowie. Dobry klimat społeczny szkoły decyduje w dużym stopniu o jakości pracy szkoły.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku od wielu lat zajmuje się promocją zdrowia i prowadzi edukację prozdrowotną. NSP nr 7 w 2019 roku została przyjęta do Pomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i otrzymała stosowny certyfikat. Nasze działania mogły posłużyć innym jako przykład, ponieważ zostały zamieszczone na stronie Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku jako „dobre praktyki”. Chociaż skład Zespołu Promującego Zdrowie uległ zmianie, przez cały czas upowszechniamy koncepcję Szkoły Promującej Zdrowie. Naszym celem jest dobra atmosfera w szkole. Pragniemy, aby cała społeczność szkolna podejmowała działania zmierzające do poprawy własnego samopoczucia i zdrowia. Poprzez edukację żywieniową, zdrowotną i ekologiczną uczymy, jak lepiej i zdrowiej żyć.

W naszej szkole każdego dnia dbamy o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie całej społeczności szkolnej, o aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie – promujemy zdrowy styl życia. Bierzemy udział w licznych akcjach charytatywnych, organizujemy festyny i kiermasze. Troszczymy się o środowisko naturalne, wspierając różnorodne działania proekologiczne. Promujemy zdrowie poprzez realizację wielu programów i projektów edukacyjnych, których celem jest ciągłe podnoszenie świadomości w zakresie wychowania, profilaktyki i promocji zdrowia.

W ramach integracji zespołów klasowych realizujemy ciekawe zajęcia szkolne i pozalekcyjne, np. „Szkoła promująca Zdrowie”, „Trzymaj formę” (w roku szkolnym 2022/2023 nasz uczeń został laureatem etapu ogólnopolskiego), „Program dla szkół: Mleko w szkole oraz Warzywa i owoce w szkole”, „Mały Mistrz”– zajęcia sportowe dla uczniów klas I-III, zajęcia na basenie dla uczniów klas III i IV, zajęcia plastyczne i zajęcia z rytmiki w Miejskim Domu Kultury w Słupsku dla uczniów klas I-III, „Złote Szkoły” – współpraca z Bankiem PKO: promocja SKO wśród dzieci i młodzieży, „Pozwólmy Ziemi oddychać” – projekt ekologiczny realizowany w ramach grantu otrzymanego od Fundacji PKO Banku Polskiego, „Moje miasto bez elektrośmieci”, organizujemy miejski konkurs „EkoMiasto z empatią”, ogólnopolski projekt „Liga Sprawiedliwości” (w roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie zajęli II miejsce), bieg przełajowy „Pobiegnij z Siódemką”. W szkole jest również realizowana szkolna innowacja „Ekologia, ekonomia i empatia jako filary funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa”.

Wszystkie nasze działania są udostępniane na stronie Facebook Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku.

Logo Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie jako logo promujące zdrowie: