Obchody z okazji 10-lecia NSP7

18 października 2022 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku odbyła się uroczystość 10-lecia istnienia Szkoły.

Obchody 10-lecia rozpoczęły się 2 października 2022 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku.

Kolejnym ważnym elementem jubileuszu był bieg „Pobiegnij z Siódemką” na dystansie 1200 m (juniorzy) i 7 km (seniorzy), który odbył się 8 października 2022 r. Był to ważny aspekt profilaktyki prozdrowotnej w ramach działań placówki, jako Szkoły Promującej Zdrowie. Wręczenie pucharów zwycięzcom odbyło się w Szkole podczas części oficjalnej obchodów.

Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wyjątkowość wydarzenia swoją obecnością podkreślili między innymi: Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydent Miasta Słupska, Pani Beata Chrzanowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Słupsku, Pan insp. Piotr Cekała Komendant Szkoły Policji w Słupsku, Pan st. Kapitan Marian Panasiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, Pan Bronisław Kisiel starszy wizytator Słupskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Radni Miasta Słupsk, Dyrektorzy wydziałów Urzędu Miejskiego w Słupsku, Dyrektorzy słupskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przyjaciele, sympatycy Szkoły.

Po części oficjalnej Goście mieli okazję obejrzeć wystawę obrazów „Słupsk w oczach artystów”, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.

Społeczność szkolna oraz Stowarzyszenie Siódemka dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach 10-lecia Szkoły.